Biblioteczka

Indywidualna terapia z psem

Czym jest? Kynoterapia/dogoterapia indywidualna w wykonaniu członków Stowarzyszenia Po To Jestem, to w pełni profesjonalny proces terapeutyczny, prowadzony przez specjalistów i ekspertów z różnych dziedzin. Proces ten jest prowadzony zgodnie ze standardami międzynarodowych i ogólnopolskich organizacji wyznaczających standardy terapeutycznej pracy z psem. Nasze zajęcia rzadko bywają jedyną formą terapii, z której korzystają nasi (...) | więcej »


Czym różni się dogoterapia od kynoterapii?

Aktualnie działa w Polsce kilkanaście firm, stowarzyszeń, fundacji i związków zrzeszających ludzi, którzy pragną rozwijać i promować dogoterapię/kynoterapię[1]. Jak wynika z przeglądu literatury naukowej opisującej badania nad stosowaniem i jej efektywnością [B.P. Velde, J. Cipriani, G. Fisher , 2005], jest to dynamicznie rozwijająca się dziedzina, przede wszystkim w sferze praktycznej, ale również naukowej. Główne obszary pracy (...) | więcej »


Zobacz też

Informacje o stowarzyszeniu
O pracy z psem
O kyno/dogoterapii
Biblioteczka ważnych informacji
Jak zostać partnerem?
Dane kontaktowe

Z biblioteczki

Czym jest kyno/dogoterapia? Gdzie działamy? Co robimy?

    W trakcie rozwoju Stowarzyszenia Po To Jestem, współpracowaliśmy z wieloma placówkami i specjalistami. Naszym głównym celem było podniesienie jakości świadczonych usług i wypracowanie własnego modelu pracy, odpowiadającego potrzebom i możliwościom uczestników naszych zajęć. Efektem wieloletniej pracy jest autorska metoda, którą propagujemy i od lat wprowadzamy w miejscach, gdzie pracują nasi terapeuci i nasze psy. W (...)

Więcej