12

Aktualności

                                  

Chielibyśmy poinformować Was o tym, że Nasze Stowarzyszenie rośnie w siłę.

              

W ramach współpracy z Fundacja Psia Kość, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowicach i marką Royal Canin mamy przyjemność podzielenia się z Wami Naszym udziałem w pięknym projekcie!

Targi Animals Days są największymi targami zoologicznymi w Polsce. Dzięki firmie Royal Canin i realizowanym wspólnie projekcie dotyczącym bezpiecznego kontaktu z psem, prowadziliśmy prelekcje pt. "Jak rozmawiać trzeba z psem?".

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w wakacyjnych warsztatach z psem! 

Stowarzyszenie "Po To Jestem" wraz ze Stowarzyszeniem "Lions Club Szczecin Jantar", zrealizowało  projekt we współpracy z Mieszkańcami Domu Dziecka w Policach "Jak rozmawiać trzeba z psem?" i "Młody trener psów".

Stowarzyszenie "Po To Jestem" prowadzi innowacyjne zajęcia terapeutyczne, których ideą jest połaczenie terapeutycznego oddziaływania psów z treningiem przyszłych psów przewodników osób niewidomych.

Kolejna edycja kursu Podstawy Dogoterapii za nami.

Elza, suczka rasy labrador retriever trafiła pod naszą opiekę. Będzie stopniowo socjalizowana i przygotowywana do roli przewodnika osoby niewidomej.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z naszego kursu - jednocześnie dziękujemy wszystkim kursantom za pilne uczestnictwo w zajęciach.

We współpracy z Fundacją Labrador szkolącą psy dla osób niewidomych oraz International Guide Dog Federation rozpoczynamy socjalizację naszego pierwszego szczenięcia, które w przyszłości zostanie przeszkolone, aby zostać psem przewodnikiem!

Członkowie Stowarzyszenia w ramach poszerzania kompetencji uczestniczyli w szkoleniu z doktorem Dennisem C. Turnerem

Kurs- Podstawy Dogoterapii 2013 dobiegł końca - kolejna edycja już za kilka miesięcy. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tegorocznego kursu.

Członkowie Stowarzyszenia oraz nasi wolontariusze brali udział w tegorocznej Wystawie Zawodoznawczej organizowanej podczas Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. 

Już 15 października będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Białej Laski - święto osób niewidomych i niedowidzących. Dlaczego o tym wspominamy? 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wyjazdu szkoleniowego, na którym wraz z PiesPotrafi i wolontariuszami szczecińskiego schroniska doskonaliliśmy umiejętności.

Już w najbliższy czwartek (1 grudnia) w Książnicy Pomorskiej odbędzie spotkanie "Biblioteki Żywej Książki", organizowanej przez Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego. Idea jest prosta - przedstawiciele organizacji pozarządowych zapraszani są w charakterze.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w kolejnym kursie dla przyszłych dogoterapeutów i przewodników spów terapeutycznych. Najbliższy kurs odbędzie się na początku listopada w Szczecinie, a poprowadzą go wspólnie trenerzy z "Po To jestem" oraz Fundacji "Dogtor".